Kapat
© 2016 · Sosyal Galaksi Hakkımızda · Editör Başvurusu · İletişim ·

Yasal olarak insan eti yenen ilk restoran açıldı mı?

İnternette bir çok medya sitesinde yayınlanan haberlere göre Japonya'da insan eti satan bir restoran açıldığı söyleniyor. İşte haberin detaylarını şu şekilde özetleyelim;

"Japonların ister hırsı deyin ister sapkınlığı deyin, komşularını yemeye varacak düzeye geldi!
Tokyo şehrinde (Japonya) dünyaca yasal olarak insan eti sunan ilk restoran açıldı. Bu korkutucu restoranın ismi ''The Resoto ototo no shoku ryohin'' yani türkçesi ''yenilebilir kardeş''."

"Fiyatları ise şaşırtıcı: 100 ila 1000 euro arasında değişiyor. İçinizde insan eti bu kadar ucuz mu yahu dediğinizi duyar gibiyim. :)
Japonya'da 2014'ten bu yana insan etinin tüketilmesine izin veren bir kanun onaylandı. Ancak tüm insanlığın yüzde 99'u bu işi sapkınlık olarak değerlendirmekte. Ve akıllarda ki en önemli soru: Bunlar insan etlerini nereden buluyorlar? Cevabı ise bazı insanların ölmeden önce ailelerine para bırakmak amacıyla etlerini sattıkları öğrenildi. 30.000 ila 35.000 dolar arasında bir fiyata satılıyor. Ancak tabi ki yaşlılar için değil bu satış işi. Sadece genç yaşta öleceği belli olan insanların sözleşmeyi imzalayabiliyor. Yani kulağa hoş gelmesede restoranın etleri taze insan eti diyebiliriz."

Medyada geniş paylaşım ağlarına ulaşan bu paylaşımın doğruluğu teyitli olmadığı gibi yalan olduğu da kesin kanıtlarla tescillenememiştir.

Kaynaklar : 

https://www.snopes.com/tokyo-human-meat-restaurant/

https://steemit.com/food/@jomano1975/they-open-the-first-restaurant-of-human-meat-in-the-world