Kapat
© 2016 · Sosyal Galaksi Hakkımızda · Editör Başvurusu · İletişim ·

Ülkemizde baya bi' tanınan Uçan Sabri tarzı çeşitli hareketler sergileyen 12 yaşındaki Regan, annesi tarafından hastaneye götürülmüş fakat hastanede kızın garip hareketlerine çare bulunamamıştır. Daha sonra annesi onu Peder adında bir psikoloğa götürür ve Psikolog Peder kızın içinde şeytan olduğuna kanaat getirir. Bu saatten sonra olayların seyri değişmekte ve amansız bir mücadele başlamaktadır. Dünyada büyük bir gerilim etkisi yaratan bu film vizyona girdiği yılda birçok insanın psikolojisini etkilemiş ve bu yüzden birçok ülkede yasaklanmış bir filmdir. Kesinlikle tek başınıza izlemenizi tavsiye etmiyoruz. Böyle yanınıza dört veya beş kişi alarak bu filmi izlemeye çalışabilirsiniz.

 

İkonik korku klasiği Texas Chainsaw Massacre  Ekim 1974'te piyasaya çıktı, ancak aşırı derecede şiddetli içerik nedeniyle hemen tüm dünyada yasaklandı. Bu filmde Sally ile sakat kardeşi Franklin babalarının mezarının soyguncular tarafından açıldığını duyar duymaz yanına arkadaşlarını alarak Texas’a giderler. Yolculuk sırasında arabaya aldıkları otostopçu başlarına bela olacaktır. Önce Franklin’in kolunu kesen bu adam daha sonra onlara zor anlar yaşatacaktır. Vahşet içeren görüntüleri ve çeşitli nedenler öne sürülerek yasaklanan bu film gerçek bir vahşeti anlatmakta.. 

Teknik olarak korku filmi değil, anarşik ve sosyal güvenlik karşıtı şiddet eylemlerini tasvir eden bu film, sansür memurları tarafından yasaklandı. Çeşitli ağır suçlar nedeniyle hapse mahkum edilen Alex’in önüne hapisten kurtulabilmesi için bir seçenek sunulur. Bu seçenek Alex’in hayatından büyük bir değişime sebep olacaktır. Filmin ilginç etkisi ise İngiltere’de büyük yankı uyandıran bu filmin yayına girdikten hemen sonra suç oranlarını arttırması olmuş. Bu film ile birlikte ülkede yaşanan suç olayları artarken film birçok ülkede yasaklanmış. Doğrusu bu kadar vahşet içerecek neler yaşandı filmde merak konusu. Bu arada, Clockwork Orange filmi 4 dalda Oscar’a aday gösterilmesine rağmen ödül alamadı

Cannibal Holocaust , tüm zamanların en dehşet verici filmlerinden biridir. 2015'ten itibaren 50'nin üzerinde ülkede yasaklandı. Film, kundaklama, tecavüz, cinayet, şiddet ve yamyamlık üzerine  dönüyor. Yönetmen Ruggero Deodorato birkaç cinayet suçlamasıyla suçlandı. Film kurgusal olsa da , yapım sırasında bir maymun ve büyük bir kaplumbağa da dahil olmak üzere birçok hayvan öldürüldü .