Kapat
© 2016 · Sosyal Galaksi Hakkımızda · Editör Başvurusu · İletişim ·

1981'de açılan bu havaalanı en iyisi. İlk günden itibaren, şu anda Güneydoğu Asya'nın en büyük ulaşım merkezlerinden biri olarak kabul edilen birincil bir sivil havaalanı olmuştur. Havaalanında son 25 yılda 50 ödül alındı.

Bu havaalanı, övgüye değer güzellikler ve eşsiz bir deneyim için ödül aldı. Yük ve kargo açısından en yoğun ikinci havaalanı ve yolcular açısından en yoğun olanı. 2001 yılında açılan havaalanı Güney Kore başkenti yakınlarındaki bir adada bulunmaktadır. Dünya’nın en işlek 24. Havalimanıdır. Incheon’un saygın tesisleri, birçok kültürel gösteriye, alışveriş imkânlarına ek olarak birçok yemek yeme seçeneğine sahiptir. Havaalanında bir Kore kültür müzesi dahi vardır.

Bir alışveriş merkezine benzemekte olan Münih havaalanı,bir avluya bağlı iki terminalden oluşmakta.Bu sayede yolcuların kendi aralarında hareket etmesi kolaylaşıyor. Almanya'nın en işlek ve en iyi havaalanlarından biridir. 

Haneda Uluslararası Havaalanı, temizliği, alışverişi ve hizmetleri ile ünlüdür. Hala turistler ve işadamları için popüler bir liman olmaya devam etmektedir.

 Hong Kong kıyısındaki yapay bir adada bulunan bu havaalanı, kargo geçidi bakımından en yoğunu. Terminal 2’nin yakınında SkyCity Nine Eagles adında lüxs bir golf sahası bile bulunmakta.

İnşası 16 milyar dolara mal olan havaalanı iki terminaliyle 5400 dönüm yer kaplıyor. Skytrax, tesisi “dünyanın en lüks ve mimari açıdan en önemli terminali” olarak nitelendiriyor.

Bu havaalanı, Japonya'nın yapay bir adasında bulunmaktadır ve dünyanın en iyi bölgesel havaalanı olarak bilinmektedir. Ayrıca, gün batımını izlerken dinlenebileceğiniz geleneksel Japon hamamının imkânı da bulunmaktadır.

Avrupa'daki en işlek havaalanı olan Zürih havaalanı, yirmi iki milyon yolcuya hizmet ediyor. Uzun planlara sahip gezginler için yönetim, kiralık bisikletler ve paten pistleri ve ayrıca İsviçre Ulaşım Müzesi Lucerne gezileri de yapıyor.

Heathrow, dünyanın en işlek üçüncü havalimanı ve Londra’ya hizmet veren beş ana hava alanının en büyüğüdür. Her yıl yetmiş beş milyon yolcuya hizmet ediyor. Heathrow, ,iki yeni terminal binasının eklenmesiyle büyük bir yenileme içindedir. Sekiz yaşındaki Terminal 5 binası, Skytrax tarafından dünyanın en iyi havaalanı terminali seçildi.

4.924 hektarlık bir araziyi kaplayan havaalanı , tüm dünyadaki en önemli transit merkezlerden birisi. Yolcular, terminaller arasında hareket etmeleri, benzersiz bir deneyim yaşamaları ve birçok yemek ve alışveriş seçeneği için havalimanından övgüde bulundu. Yine de göç hatları oldukça uzun sürüyor.