Kapat
© 2016 · Sosyal Galaksi Hakkımızda · Editör Başvurusu · İletişim ·

Hacklenen bitcoinlerin bulunmasına yardımcı olacak kişiye 3.5 milyon dolar!

Hong Kong merkezli bitcoin değiştirme şirketi Bitfinex geçtiğimiz günlerde hacklenerek 72 milyon dolar değerinde (120.000 BTC) bitcoin çalınmıştı. Bunun sonucunda ise diğer kullanıcıların hesaplarından %36 oranında kesinti yapılarak zarar karşılanmaya çalışıldı. Şimdi ise Bitfinex 72 milyon dolar değerinde çalınan bitcoinleri bulmaya yardım edecek bilgi sağlayan herkese tamı tamına 3.5 milyon dolar ödül sunuyor.


Bitfinex dünyadaki en büyük bitcoin dönüştürme şirketi ve haliyle bu çaptaki bir olayın bitcoin piyasasını etkilemesi kaçınılmazdı.Bitcoin kurunda yaklaşık %20 lik bir düşüşe sebebiyet veren bu olayın maduru sadece soyulanlar değil, tüm bitcoin sahipleri oldu

Şirket ise bu açıklamayı yaptı: Sistemimize ek bir platform ve yeni güvenlik kontrolleri ekledik. Cüzdan, güvenlik belirteçleri ve şifreler de dahil olmak üzere tüm şifreli servisleri rejenere ederek fonları güvenlikli bir yere taşıdık.


Tabi ki 72 milyon dolar değerindeki bitcoin karşısında 3.5 milyon dolar ödül az kalsa da 3.5 milyon dolar azımsanabilecek bir miktar değil. Ve unutmayın bitcoinlerinizi güvenli tutmanın en iyi yolu online bir cüzdan kullanmak yerine offline bir cüzdanda tutmaktır.