Kapat
© 2016 · Sosyal Galaksi Hakkımızda · Editör Başvurusu · İletişim ·

Akşam yemeklerini asla geç saatlere koymayıp erken yememiz ve hafif olması lazım. Günlük beslenme piramidinde olduğu gibi Sabah tam teşakküllü yemek öğlen normal akşam sıfıra yakın.

B12 sadece beyninizi güçlendirmekle kalmayıp ileri yaşlarda küçülmesinede mani olacaktır.

Yararları:

  • Konsantrasyon
  • Eleştirel düşünme
  • Daha hızlı kavrama

Yaşımız ilerledikçe maruz kaldığımız bilişsel zayıflamanın önlenmesi konusunda en büyük rolü E vitamini üstleniyor ve bu vitaminin en çok bulunduğu gıda da çerezler. Bademler ayrıca gerekli yağların ve amino asitlerin depolanmasında, dolayısıyla beynin daha rahat odaklanmasında önemli rol oynuyorlar. Fakat yine de dozu konusunda dikkatli olunması gerekiyor. 20 badem, 150 kaloriye yakın bir enerji sağlıyor.

Müzik dinlemenin sağlık konusunda olan etkileri üzerine birçok araştırma yapıldı. Araştırma sonuçlarına göre yavaş, rahatlatıcı bir müzik inlemek nabız ve kalp hızını yavaşlatıyor, kan basıncını düşürüyor ve vücudunuzdaki stres seviyesini azaltıyor. Müzik dinlemek sağlık açısından önemli, beyninizi deşarj ediyor.

Zihin üzerindeki engelleri kaldırdığı ve zihnin temizlenmesine yardımcı olduğu kanıtlandı.

Yeteri kadar meditasyon yapmak, kan basıncını düşürüyor ve vücuttaki stres hormonlarının azalmasını sağlıyor. Bütün bunların yanı sıra düşünceleri bütünleştirmede, öğrenme ve uzun süre akılda tutma yeteneklerinin gelişmesinde yardımcı oluyor.

Elma ve elma suyunun alzheimer hastalığı üzerinde olumlu etkileri olduğu saptandı. Elma ve elma suyu, beyindeki sinir taşıyıcılarının üretilmesinde, öğrenilen bilgilerin daha uzun süre beyinde saklanmasında, hafızanın daha kuvvetli olmasında ve beynin korunmasında etkilidir.

Tabikide aile ve arkadaşlarımız önemlidir gelin bide birlikte zaman geçirmenin o harika insanlarla yararlarına bakalım;

  • Stres seviyesinin azalmasına
  • Daha güvende hissetmek
  • Sahiplik duygusu yaşamak
  • Değer verme değer görme hislerinde artış

Yararları;

  • Baş ağrılarını keser(Başım ağrıyor diyorsanız kaçırmayın fırsatı)
  • Stresi azaltır
  • Beyne giden kanın akışını hızlandırıyor

Lüks olarak görülsede sağlık açısından mükemmel bir olgu. 1.5 saatlik bir masaj seansı bile kalp hızının düşmesine, kortizol ve insülin seviyelerinin azalmasına, dolayısıyla da stres seviyesinin azalmasına yardımcı oluyor.

Genel olarak okumak insanı bilgilendirdiği gibi rahatlatan bir aktivitedir. 

Dolayısıyla kitap okumak, stres seviyesini azaltıyor ve zihni yaklaşık %68 oranında rahatlatıyor.

Yaratıcılığınızı konuşturacağınız, bütün baskılardan, kurallardan, teslim tarihlerinden uzak kalacağınız; dolayısıyla gündelik hayatın stresinden kaçabileceğiniz yaratıcı bir hobi bulmak beyninizi deşarj etmenin en güzel yollarından biridir

Herhangi bir şeye daha rahat odaklanabilmemiz için, beyninizi deşarj etmemiz, daha disiplinli ve düzenli bir hayat yaşamak, düşüncelerinizi ve işlerinizi daha rahat sıraya koymamız için gereklidir.