Kapat
© 2016 · Sosyal Galaksi Hakkımızda · Editör Başvurusu · İletişim ·

İçimdeki Şeytan bir baska "found footage" stili korku filmi. Bu film gizemli bir 911 araması ve sadece bir değil, dört adet ruh tarafından ele geçirilmiş bir kadın etrafında şekilleniyor.

Mahşer Günü 9 yabancıdan oluşan bir grup nükleer saldırıdan korunmak için bir bodrumda saklanır. Saklandıkları yerden hiç çıkma şansları olmadan psikoseksüel çılgınlığa kapılmaya başlarlar.

Karanlıklar Ülkesi: Uyanış adlı filmde Kate Beckinsale 12 yıl döndürüldüktan sonra uyanır. Artık vampir ve lycan ırkları yeni ve ortak bir düşmana sahiptir: insanlar

Siyahlı Kadın filminin basrolu Harry Potter'in ta kendisi, Daniel Radcliffe'in başrolde olduğu bu filmde intikamcı bir ruhla karşı karşıya kalan bir avukatın hikayesi ele alınıyor

Doğaüstü filminde bir grup genç garip bir çukura girerler ve bunun sonucunda telekinetik güçler kazanırlar. Ancak içlerinden biri ruhsal durumunun üstüne bu yeni güçler eklenince güç sarhoşu olur ve olaylar çığrından çıkar.

Gizemli Adaya Yolculuk. Sean Anderson haritalarda görünmeyen bir adadan yardım sinyali alır. Üvey babası, pilot ve pilotun kızı da onlara katılır ve adaya yaklaşırken bir fırtına sonrası düşerler. Uyandıklarında ise kendilerini gizemli ve şaşırtıcı bir adada bulurlar

Yeryüzündeki Son Aşk. Dünyada her şey tek tek anlamını yitirirken birbirine büyük bir aşkla bağlanan yemek şefi ve doktorun hikayesi

Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi.

Hayalet Sürücü'yü zaten hepiniz biliyorsunuzdur. Bu filmde Johhny Blaze bu sefer Avrupa'da. Ve ateş püskürüyor.

Aşırıcılar bizimle gizlice yaşayan küçük insanlarla ilgili bir film.

Loraks Dr. Seuss isimli çocuk kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini Chris Reanud ve Kyle Balda üstleniyor. Film müzikal fantastik komedi türünde.

Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları.

Hansel ve Gretel hikayesine ilgi çekici bir yorum olan film. Hansel ve Gretel'in büyüyüp cadı avcısı olarak hayatlarını sürdürdüğü bir hikayeyi ele alıyor.

John Carter: İki Dünya Arasında.

Brad Bird Görevimiz Tehlike 4 ile kendini canlı-aksiyon türüdünde kanıtlamıştı. Film aslında "Sword and Planet" isimli bir kitaptan uyarlanmıştır.

Yemen'de Somon Avı

Bir teori ispatını gerçekleştirmek üzere yemene doğru yola koyulan jones isimli usta bir balıkçının hikayesi

Kuzgun, John Cusack'ın Edgar Allen Poe olarak başrolde olduğu filmde, kendi hikayelerini baz alarak bazı suçları araştırıyor

Sessiz Ev Uruguaylı bir korku filminin yeniden yapılmasıyla ortaya çıkan bir film. Konusu ise bir evde tuzağa düşen bir kadın ile ilgili. Duyduğumuza göre çılgın ve çarpık bir sonu var.

Pamuk Prenses'in Maceraları bu yıldaki 2 Pamuk Prenses filminden biri olan filmde Julia Roberts kötü kraliçe ve Phill Collins in kızı pamuk prenses olarak karşımıza çıkıyor.

Açlık Oyunları filmini Hepimizin bildiğini  tahmin ediyorum. Film 'kıyamet sonrası' bir geleceği konu alıyor. Filmde ABD çocukların savaştığı dev bir arenaya dönüşmüş.

Kelimeler Yetmez

Eddie Murphy nin "hızlı konuşan adam" rolünde bulunduğu filmde bir guru tarafından lanetlenir. Lanet 1000 kelime konuştuğu anda onu öldürecektir.

Titanların Öfkesi filminde Sam Worthington Perseus olarak geri döndü, ve şimdi Zeus'u altdünyadan kurtarma zamanıdır.

Dehşet Kapanı filminde 5 arkadaşın ormanın derinliklerinde buldukları terk edilmiş kulübede ters giden şeyler olduğunu farketmeleri uzun sürmez.

İlk ve Son Aşkım, başka bir "kıyametsel" aşk filmi. Bu filmde büyük bir asteroid dünyaya çarpmak üzereyken Steve Carrel lise aşkıyla tekrar birleşmek için yollara düşer.

İsyan, ABD başkanının Emilie Warnock isimli kızının MS Bir isimli uzay hapisanesine gitmesine ve gittiği gibi orda isyan çıkması, bu isyanın sonucunda Ajan Snow MS Bir'e gider. Görevi Emilie'yi kurtarmaktır

Yenilmezler yine hepinizin duymuş olduğunu tahmin ettiğim bir film. Marvel filmlerindeki bir çok süper kahramanın güçlerini birleştirerek kötülükle savaşmasını konu alıyor.

Karanlık Gölgeler

 Tim Burton ve Johnny Depp kul TV dizilerinden vampir Barnabaş Collins'in bir film versiyonunu yapmak için tekrar birleştiler.

Battleship. "Tahta oyunu" olarak bildiğimiz ve yıllardır oynamadığımız battleship bir aksiyon filmi oluyor. Film dünyaya gelen ve donanma gemilerini büyülü okyanış baloncuğunda, yaratıklarla savaştıkları yerde tuzağa düşürmesini konu alıyor.
 

Siyah Giyen Adamlar 3. Kimsenin gerekli görmediği, olsun bitane daha demediği devam filmlerinden. Ajan J zamanda yolculuk yapar ve 1960 lara döner. Orda Ajan K'nın gençliğiyle tanışır. Film kimsenin gerekli görmediği devam filmlerinden desek de elbette ki beğenenler olabilir.

Pamuk Prenses ve Avcı bu yılın ikinci Pamuk Prenses filmi. Başrolde Twilight da gördüğümüz Kristen Stewart belalı bir Pamuk Prenses. Ve Chris Hemsworth ise onu koruyan avcı olarak karşımıza çıkıyor.

Prometheus. Ridley Scott bilim kurgu filmlerine bu "belirsiz" uzaylı filmi ile geri döndü. Bir keşif grubu insanlığın kökenlerini araştırırken bunun yerine insanlığın sonunu bulur.

Jack the Giant Killer filminin hikayesine baktığımızda bir prensesi kurtarmak için devlerin krallığına doğru bir serüvene çıkan adamı görüyoruz. Tüm bu olaylar insanlar ve devler arasındaki barış için bir tehdit oluştururken kahramanımız prensesi kurtarmak için devlerle savaşıyor.

Cesur. Pixar'ın ilk kadın kahramanı Merida bu peri masalı tarzı epik hikayede kendi macerasına atılıyor. Ancak Merida bir hata yapar ve bu hata sonucunda bölgede kaos ve yıkım açığa çıkar.

Abraham Lincoln: Vampir Avcısı. ABD'nin en büyük başkanlarından biri olan Abraham Lincoln bu filmde bir vampir avcısı olarak uyarlanmış. Seth Grahame - Smith kitabından uyarlanan hikayenin konusu ilgi çekici görünüyor.

G.I. Joe: Misilleme. Ve karşımızda yine kimsenin istemediği, gerek görmediği devam filmlerinden biri. Ancak bu sefer Bruce Willis Joe olarak karşımıza çıkıyor. Ve gizlenme ustası Zartan, dünya liderlerini alt etmeye çalışıyor.

İnanılmaz Örümcek Adam. Son örümcek adam filminden 6 yıl sonra örümcek adamın kökeni yeniden canlandırılıyor. Bu filmde örümcek adam "Lizard" ile karşı karşıya geliyor ve Gwen Stacey ile tanışıyor.

Ayı Teddy kesinlikle izlenmesi gereken komedi filmlerinden. Bu filmde çocukluğunda oyuncak ayısının canlanmasını dileyen, ve dileği gerçek olan bir çocuk anlatılıyor. Ancak çocuk artık büyüyüp yetişkin biri olmuştur. Oyuncak ayısıyla yaşayan bir yetişkin...

Editör yorumu: Bu oyuncak ayı bildiğiniz oyuncak ayılara benzemez ona göre

Kara Şövalye Yükseliyor Chris Nolan'ın epik Batman üçlemesinin sonu olan film. Bane futbol sahalarını yıkar, Catwoman OWS'yi tatlı dille püskürtür. Bruce Wayne ise oldukça dağılmış durumdadır. Ve bu sadece fragman kısmı...

Gözüm Üzerinizde. Ben Stiller (Onu IT Crowd'dan Richard Ayoade olarak tanıyabilirsiniz) kenar mahalleli babalar uzaylılar saldırdığında mahalle nöbetindedir.

Gerçeğe Çağrı. Underworld filminin yönetmeni Len Wiseman Paul Veerhoeven'in filmlerinden birini tekrar yapıyor. Hiç Mars'a gitmediğimiz (insanlık olarak) filmde bunun yerine Euromerica ve New Shanghai devletleri savaşırken, Collin Farrel arada kalır.

Sıcak Kalpler. Bir zombinin bir insana aşık olduğu film, zombi filmlerine farklı bir yorum getiriyor. Filmde bu aşk sonucunda zombilerin tekrar insana dönüşmesi konu alınıyor.

Editör Yorumu: Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biri. Zombilerin aşk ile iyileşmesi cidden güzel bir yorum olmuş.

Timothy Green'in Sıradışı Yaşamı. Çocuğu olmayan bir Jennifer Garner ve Joel Edgerton çifti çocukları olmasını çok istemektedir. Ancak bir türlü olmayınca umutsuzluğa kapılan çift içinde bir çocukları olması ile ilgili tüm dilekleri bulunan bir kutuyu gömerler ve bunun sonucunda bir çocukları olmuştur. Ancak bu çocuk onların düşündüğünden çok daha "büyülü" bir çocuk olacaktır.

Editör Yorumu: Fragman biraz vasat görünüyordu

ParaNorman. Ölülerle konuşabilme yeteneğine sahip bir çocuk yaşadığı kasabayı hortlaklarla kuşatıldıktan sonra antik bir lanetten kurtarmaya çalışır.

Editör Yorumu: Konu gayet güzel görünüyor ancak yeterince iyi canlandırılamamış gibi

Hayalet. Bir üniversite deneyi genç bir çifte musallat olan ruhsal bir varlığı serbest bırakır. Ve onları tek kurtarabilecek kişi, tek umutları doğaüstü olaylar uzmanı Tom Felton'dir.

Şeytan Tohumu. Bu filmde eskiden "Dybbuk Box" olarak bilinen ve içinde kötü bir şey barındıran kutunun bir çift tarafından açılması anlatılıyor.

Ölümcül deney isimli "kıyametsel zombi filmi" serisinin 5. filmi olan Ölümcül Deney: Misilleme'de Las Plagas paraziti konu alınıyor. Bu parazit zombilerin motorsiklet sürmesini ve makineli silahları kullanmalarına olanak sağlıyor.
Editör Yorumu: Motorsikletli zombiler görmek hoş

Yargıç Dredd. Mega Şehir 'One'in en iyi kanun adamı sonunda ciddi bir filme sahip oluyor. Filmde Karl Urban miğferini hiç çıkarmayan Dredd olarak karşımıza çıkıyor. Sarrah Connor ve Çerseı Lannışter, namıdıger Lena Headey ise "kötü adam" olarak oyunculuklarını sergiliyorlar

Otel Transilvanya. Dracula Görünmez Adam'ın ve Frankenstein'ın canavarlarının takıldığı bir tatil yeri işletmektedir. Ancak genç bir çocuk büyük bir hata yapar ve Dracula'nın genç kızına aşık olur.

Tetikçiler. Bu zaman yolculuğu filmi Brick'ten bildiğimiz Rian Johnson tarafından yönetiliyor ve Joseph Gordon-Levitt'in tetikçi olarak gelecekti kendisiyle uğraşmasını konu alıyor.

Tim Burton'ın kült kısa filminin uzun versiyonu olan film bir zombi köpek Frankenweenie'nin hikayesini anlatıyor.

Halloween III: Season of the Witch bir başka Michael Myers filmi. Ancak bu sefer Rob Zombie'nin bir katkısı yok filme.

Kızıl Şafak fazla gecikmiş filmlerden biri. Film yakın bir gelecekte isimsiz bir Asya ülkesinin Birleşmiş Milletler'i istila edişini anlatıyor.

Skyfall. Son çıkan James Bond filminde Bond M'e olan sadakatini sorgulamaya başlar. Ve Mİ6 yeni ve büyük bir tehditle karşı karşıyadır. Filmde Javier Bardem gizemli kötü adam rolünde karşımıza çıkmakta.

Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 Twilight serisinin son filminin 2. bölümü olan film. İlk bölümde Bella zaten mutant bebeğe sahipti ve şimdi de Bella'nın vampir oluşu ve Jacob'in Bella'nın bebeğine aşık olması ele alınıyor.

Efsane Beşli (Noel Baba, Paskalya Tavşanı, Dış Perisi,Kum Adam ve Jack Frost) takım olur ve dünyayı Bögeyman (karabasan)'dan kurtarmaya çalışırlar.

Editör Yorumu: William Joyce'un kitabından esinlenen bir film. Konusu eğlenceli görünüyor.

Eski japon hikayelerinden biri olan 47 Ronin'den esinlenerek yapılmış film. Ronin efendisiz kalmış samuray anlamına gelmekte. İlk bakışta efendisiz kalması size özgürlükmüş gibi gelebilir ancak samuraylar için ronin olmak en kötü sıfatlardan biridir.

Editör Yorumu: Keanu Reeves filmi sonuçta

Yerçekimi. Başrolde Sandra Bullock'un bulunduğu filmin konusu uzayda kaza yapan ve bunun sonucunda uzayda sıkışan bir kadın. Filmde George Clooney de yer almakta.

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk. Peter Jackson Orta Dünya'ya geri döner. Tolkıen'in klasik eserinin ilk yarısından esinlenmiştir.

Dünya Savaşı Z. Max Brooks'un eserlerinden birinden esinlenilerek hayata getirilen filmde Brad Pitt başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Bradd Pitt filmde bir UN çalışanı ve zombi salgınının ardından dünyayı zombilerden kurtarmak için elinden geleni yapıyor. Bunları yaparken aynı zamanda ailesini de korumaya çalışıyor.

Pi'nin Yaşamı. Yann Martel'in büyülü-gerçeklik tarzındaki eserinden esinlenen bir film. Fİlmde hayvanat bahçesi hayvanları ile bir salda hapis kalması konu alınıyor.

Piranha 3D filminde bu sefer dev piranalar bir su parkına saldırıyor. Onları durdurmak kolay olmayacak.

Mars et Avrıl, Bir Fransa-Kanada ortak yapımı olan film Dünya'yı Mars için terketmek istemeyen bir insanı konu alıyor.

Editör Yorumu: İlk fragman garip olmasına rağmen etkileyiciydi.

Flight 7500, yönetmenliğini Takashi Shimizu'nun yaptığı ve 2. başrol olarak True Blood dizisinden tanıdığımız Ryan Kwanten'in olduğu filmde bir uçakta bulunan yolcuların uçağa doğaüstü bir varlığın musallat olmasıyla yaşadıkları anlatılıyor.